Reparexshop_Diamond_Smile

Ako si udržať zuby zdravé?

Správny výber zubnej pasty, kefky, pravidelné zubné prehliadky a dobrá technika čistenia zubov sú naozaj dôležité. Čo však urobiť preto, aby neostalo iba pri teórii a my sme mali zuby v dobrom stave bez zubného kameňa, škvŕn, paradentózy a kazov? Poradíme vám, ako zuby dostať do formy, aby ostali čisté a zdravé.

Pravidelne odstraňujte zubný kameň

Všetci zubári odporúčajú pravidelné odstraňovanie zubného kameňa, povlakov a škvŕn zubov aspoň jedenkrát do roka. Ak sa pozriete do zrkadla, zubný kameň vidíte ako žltý, hnedý alebo až čierny nános na zuboch, ktorý vzniká postupne. Jedením sa na zuboch zachytávajú zvyšky potravy, ktoré ak sa nevyčistia, sa časom menia najprv na zubný povlak a ten sa vplyvom vápnika v našich slinách časom premení na zubný kameň, čo je už iba krok od kazov alebo paradentózy.

Odstraňovanie zubného kameňa v zubárskom kresle nemusí byť až tak príjemné. Našťastie existujú  aj iné možnosti. Saponínová zubná pasta DIAMOND SMILE postupne a šetrne odstráni zubný kameň, žlté škvrny a aj zubné povlaky. Zubný kameň je na povrchu hrubý a drsný a je rajom pre usádzanie baktérií. Ak však na neho zaútočia saponíny, zdrsnené plochy zubov sa vyhladia. Saponíny totižto zubný kameň pomaly rozpustia a pravidelným čistením zo zubov aj odstránia.

Saponíny sú  látky  spôsobujúce  zníženie povrchového  napätia pripomínajúce v drogistike používané  saponáty. Zuby nijako nepoškodzujú, nakoľko ide o rastlinné extrakty z palmy Yucca Shidigera. Keďže dokážu v tele prirodzene rozpúšťať žlčové soli, kamene a cholesterol, zubný kameň je pre nich malina,“ vysvetľuje MUDr. Oto Sova, CSc.

Skúste do svojho denného rituálu umývania zubov zaradiť  Diamond Smile, ktorá okrem saponínov obsahuje aj enzýmy z ananásu a papáje, ktoré zuby vyleštia a odstránia z nich povrchové škvrny, ajurvédsky neem, ktorý udrží vaše zuby a ďasná zdravé a dôležitý fluorid, ktorý zuby remineralizuje, čím výrazne zníži ich kazivosť .

Saponínová zubná pasta Diamond Smile 
Saponínová zubná pasta Diamond Smile

 

Finty navyše

A aby boli vaše zuby fit, okrem pravidelného používania saponínovej zubnej pasty, mali by ste dbať aj na to, čo jete. Ak sa budete stravovať správne, posilníte zubnú sklovinu. Konzumujte výrobky bohaté na vápnik, vitamín D a fosfor v podobe mliečnych výrobkov, rýb a tiež zelenej zeleniny, bohatej na vitamíny, fosfor a minerály.

Žuvačky bez cukru sú tiež dobrým pomocníkom. Podporujú zdravú zubnú sklovinu, pretože stimulujú tok slín v ústach. Sliny hrajú významnú úlohu, pokiaľ ide o zdravie zubov. Odplavujú zvyšky potravy, dodávajú zubom potrebné minerály a bojujú s kyslým prostredím vo vašich ústach.

Ak zjete alebo vypijete niečo kyslejšie, ako napríklad kávu alebo džús, zuby si vypláchnite ústnou alebo aj obyčajnou vodou. Neutralizujete tak kyslé prostredie v ústach. Nikdy si zuby ihneď po kyslých potravinách neumývajte, ale počkajte aspoň polhodinu. Vyhnete sa poškodeniu zubnej skloviny.

Chcem kúpiť

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Close Menu