b17-krem-optimized-8

Božský pocit a tá vôňa. Novinka krém B17 s obsahom saponínov

O sviežosť a krásu vašej pokožky sa postará kombinácia amygdalínu extrahovaného z jadierok marhúľ, výnimočné saponíny z odolnej palmy Yucca Shidigera, nenahraditeľný koenzým Q10 a urea. Ideálny krém pre pokožku, ktorú potrebujete zregenerovať, hydratovať a zároveň chrániť pred nežiaducimi vplyvmi okolia.

Saponíny sú vzácne. Vyrábajú sa z palmy, ktorá sa nazýva Kráľovnou púšte. Yucca Shidigera rastie v púšťach v Utahu, kde sú pre rastliny extrémne náročné podmienky na prežitie. Výkyvy teplôt medzi dňom a nocou sú drastické a panujú tam extrémne suchá. Palma Yucca to všetko zvláda vďaka tomu, že si zhromažďuje látky, ktoré jej umožňujú prežiť, a to aj v prípade, ak nemá vodu. A nielen to, rastlina dokonca v noci kvitne nádherným maslovobielym kvetom.
Yucca Shidigera mala v minulosti u domorodcov všestranné využitie. Konzumovali ju alebo využívali pre jej terapeutické účinky. Surové listy varili a jedli ako zeleninu, pripravovali si z nej šaláty, čaj alebo vývar. Sušené struky semien mleli na prášok, ktorý používali ako mydlo. V súčasnosti sa prášok získava sušením a následným mletím Yuccy alebo extrakt, ktorý vzniká lisovaním rastliny a odparovaním jej šťavy. Saponínový prášok je známy hlavne pre jeho čistiace účinky, my sme sa však rozhodli , ako prví, vzácne a účinné saponíny pridať aj do kozmetiky.

Dvojitý efekt saponínov

Prečo pokožka starne? Samozrejme, vplyv na starnutie pleti má aj genetika, stravovanie, stres a životný štýl. Veľkú úlohu zohráva celkový stav nášho organizmu a prísun jednotlivých živín, vitamínov a kyslíka na tie správne miesta. V prípade pokožky tváre, ak nie je cez cievy dostatočne vyživovaná kyslíkom, stenčuje sa a starne. Za jej nedostatočné vyživenie sú zodpovedné usadeniny na stenách ciev.
Krém B17 obsahuje saponíny, ktoré v prípade pokožky tváre zabezpečujú dvojitý efekt . Tým, že prenikajú do pokožky hlbšie, cievy prečisťujú a postarajú sa o prívod dostatočného množstva kyslíka pre pleť. Zároveň umožnia maximálne vstrebanie zvyšných účinných látok z krému do pokožky.

Pleť ako marhuľa

Toto oranžové a jemne ochlpené ovocie obsahuje toľko prospešných látok, že sa o nich hovorí ako o ovocí zdravia. Ešte väčší poklad je ale ukrytý v kôstkach marhúľ. Z nich sa získava telu a pleti prospešná látka, vitamín B17, alebo inak, amygdalín. Ten je možné prijať ako výživový doplnok, kedy významne prospieva celému telu, alebo aj krémom cez kožu.

Amygdalín z krému je ľahko vstrebateľný. Pokožka tváre bude chránená voči voľným radikálom, ktoré sú zodpovedné za rýchlejšie starnutie pleti a poškodzovanie buniek.  Výsledkom bude jemnejšia a mladšia pleť. Krém navyše obsahuje olej z hroznových jadierok, ktorý má protizápalové a detoxikačné účinky. Krém navyše poteší  aj čuch, nakoľko má príjemnú ovocno-marhuľovú vôňu.

Starnutie pokožky
Starnutie pokožky

 

Populárna Q10

Americký vedec Frederick L. Crane objavil tento koenzým v roku 1957, avšak až od roku 1998 sa začal používať vo výrobkoch kozmetickej starostlivosti. Tiež sa o ňom hovorí, že ak ho raz začnete v krémoch používať, už s ním nebudete vedieť prestať a budete na ňom doslova závislí. Účinná Q10 nemôže chýbať ani v našej novinke.
Koenzým Q10 pripsieva k správnej funkcii všetkých kožných buniek a rovnako ako amygdalín, aj on pôsobí ako antioxidant a navyše pleť chráni proti ÚV žiareniu. Je významnou a účinnou zložkou v anti-ageing starostlivosti o pleť. Napomáha redukcii vrások a zaisťuje žiarivý a svieži vzhľad pleti a pevnejšiu pokožku.

Skvelá hydratačná zložka

Názov tejto látky je naozaj nevábny. Urea znamená v preklade močovina. Ide ale o organickú zlúčeninu, ktorá sa prirodzene nachádza vo všetkých telových tekutinách, obličkách, pote, tiež vo vrchnej časti kože zvanej epiderma, a to v koncentrácii 1%. S vekom jej obsah postupne klesá. Čím je urei menej, tým je pokožka suchšia a popraskanejšia.
V modernej pleťovej kozmetike sa stala bežnou súčasťou a má mnohé benefity. Najvýznamnejším je zvlhčujúci faktor. Urea viaže vodu v horných vrstvách kože, čím poskytuje pokožke potrebnú mieru hydratácie. Tiež regeneruje kožu, chráni ju , má antibakteriálne účinky a zjemňuje akné a vrásky. Je vhodná pre všetky typy pleti.

Kombinácia uvedených zložiek robí krém B17 exkluzívnym produktom. Saponíny ako novodobý fenomén a vitamín B17 radia krém medzi jedinečné. Na Slovenku ide o jediný kozmetický produkt, ktorý obsahuje tieto dve významné telu a pleti prospešné látky.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Close Menu