Reparexshop (2)-2

Prečo je v januári toľko chrípok? Budete prekvapení. Príčinou nemusia byť iba vírusy

Myslíte si, že za každoročným januárovým chrípkovým obdobím stojí iba chladnejšie obdobie a premnožené vírusy či baktérie? Samozrejme, môžu byť dôvodom, ale nemusí tomu byť tak. Vianočné obdobie hodovania môže spôsobiť zvýšené zahlienenie organizmu a zrod neželaných chrípok. 

Vznik januárových chrípkových epidémií v období po Vianociach a Silvestri môže mať príčinu v zlej životospráve v čase najkrajších sviatkov roka. Inak povedané, dôvodom je nadmerné hodovanie a prejedanie sa počas vianočného a novoročného obdobia. Telo je posledné dva týždne roka stravou doslova zaťažované. Človek si dopraje a tlačí do seba aj to, čomu sa bežne počas celého roka vyhýba, čím si vyrobí poriadnu šarapatu v organizme.

Neželané hlieny
Múčne jedlá a cukor v podobe koláčikov, čokolády, sladených nápojov, vína, majonézového šalátu, údenín a klobások môžu byť príčinou vytvárania hlienov v tele a vzniku chrípky. Na trávenie týchto potravín potrebuje telo viac žalúdočnej kyseliny, čo vedie k zvýšenej tvorbe tráviaceho hlienu. Najprv sa zahlieni žalúdok, nastanú bolesti hlavy, potom sa v nose urobia soplíky, pridá sa teplota a je tu chrípka.

Ak proti hlienom rýchlo nezabojujete, môže sa vám upchať aj priedušnica a pridá sa infekcia dolných dýchacích ciest. Z tela sa hlien vie dostať von niekoľkými spôsobmi. Ak ste už poriadne zahlienení, snažte sa hlieny dostať von nosom. Ak vám stekajú, nesnažte sa ich prehltnúť, lebo ide o rozpustenú infekciu a škodliviny, ale snažte sa ich vykašlať a vypľuť. Ale aby ste celej chrípkovej tortúre predišli, odporúčame preventívne opatrenia.

Na zvýšenej produkcii hlienu sa podieľajú hlavne tieto potraviny:

  • mlieko a mliečne produkty
  • cukor
  • biela múka
  • živočíšne tuky

Správna strava a čaje
V januárovom období je preto vhodné upraviť si stravu. Vysadiť na niekoľko dní mäso, mäsové vývary, múčne a sladké jedlá a nápoje. Ich obmedzením znížite tvorbu tráviaceho hlienu. O to viac si doprajte zeleninové vývary, krúpy, celozrnné obilniny, zeleninu, semená, orechy a strukoviny. Posledne menované odhlieňujú najviac. Dôležitý je aj pitný režim. Účinné na odhlienenie je pitie čajov z bazy, paliny a zemežlče. Na raňajky si doprajte napríklad ovsenú kašu, na obed a večeru zeleninovú polievku a ideálne tepelne upravenú zeleninu.

 

Veľkí pomocníci na odhlienenie

  • zázvor
  • grapefruit
  • zelenina
  • strukoviny
  • semená, orechy

 

Prírodné saponíny
Na prečistenie celého organizmu od usadených mikrozvyškov vianočných dobrôt a tiež k odhlieneniu pomôžu prírodné saponíny. Doktor Sova odporúča Diamond Yacca s multivitamínmi: „V žalúdku a črevách sa objavujú zvyšky nestrávenej potravy, ktoré sa usádzajú do stien medzi slizničné riasy a zabraňujú žalúdočným tráviacim šťavám, aby voľne prešli do žalúdočnej dutiny. Netrpia iba črevá, ale celý organizmus, ktorý nestíha stráviť všetko, čo človek prijal.

Saponíny prečistia nielen tráviaci trakt, ale celý organizmus. Vyčistia sa všetky orgány vrátane ciev, nervov a kože. V čase upravenej stravy môžu telu chýbať niektoré vitamíny. Diamond Yacca s multivitamínmi   je preto v čase novoročnej detoxikácie výbornou voľbou. Prípravok obsahuje okrem saponínov vitamíny C, B3, E, B2, B6, B1, B12, vitamín E, kyselinu pantoténovú, kyselinu listovú a biotín, ktoré napomôžu v čase očisty a prevencie chrípky k správnemu fungovaniu organizmu.

 

Posvätná Uňa de gato
Skvelou voľbou na posilnenie imunity a podporu organizmu je aj Uňa de gato . Ide o jednu z najlepších antivírusových bylín, ktorá posilňuje imunitný systém a pomáha bojovať proti infekciám. Extrakt z listov tejto fantastickej rastliny, nazývanej aj mačací pazúr, má nevídané a všestranné účinky: imunostimulačný, protizápalový, očistný a antioxidačný. Pomáha znižovať krvný tlak, bojuje proti infekciám a zabraňuje usádzaniu trombov v cievach. Uňa de gato pochádza z amazonského dažďového pralesa a v Južnej Amerike je po Mace  hneď druhou najpopulárnejšou a najužívanejšou peruánskou rastlinou.

Dôležité je na svoj organizmus myslieť stále. Starajte sa oň počas celého roka tak, aby ste v období chrípkovej epidémie tejto nákaze nemuseli čeliť.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Close Menu