saponiny

Tešte sa, chystáme novinky!

My na vavrínoch nespíme, neustále sa vzdelávame a sledujeme trendy, ktoré potom pretvárame do nových alebo zdokonalených produktov. V súčasnosti usilovne pracujeme na piatich novinkách s obsahom saponínov. Už na jar sa môžete tešiť na saponínovú zubnú pastu.

Cosmoprof

Minulý mesiac sme boli účastníkom najväčšej výstavy kozmetiky a beauty produktov Cosmoprof v talianskom meste Bologna, ktorej sa zúčastnilo 2 822 vystavovateľov. Výstava patrí medzi najdôležitejšie medzinárodné výstavy. Je venovaná nie len kozmetickým produktom ale aj ich prísadám, surovinám a tiež trendom, vývoju, výrobe a postupom. „A keďže sa nároky a potreby spotrebiteľov neustále menia a stúpajú a my neradi zaostávame, výstava v Bologni bola pre nás veľkou inšpiráciou,“ hovorí Ing. Peter Sova, CEO.

Prírodné zložky

Nedávno zrealizovaný prieskum prezentovaný na výstave, ktorý uskutočnila agentúra GlobalData ukázal, že 56% opýtaných spotrebiteľov má záujem o kozmetické výrobky, ktoré obsahujú  prírodné zložky a nie umelé. Pretože to čo je z prírody možno jesť a možno aplikovať aj na pokožku. Kozmetické firmy čoraz viac využívajú lokálne a svetové ekologické suroviny bez použitia chémie. Rovnaký svetový trend je aj vo výrobe. Náš výskumný ústav pod taktovkou MUDr. Sovu, BOOS-BS sa týmto trendom riadi. Uspôsobuje mu starostlivý nákup kvalitných surovín a aj samotnú výrobu.

Extrakcia bez chémie

V produktoch uprednostňujeme čo najviac prírodných zložiek, či už z lokálnych alebo svetových zdrojov a rovnako aj pri výrobe aplikujeme nechemické postupy,“ prízvukuje MUDr. Oto Sova. Jednou z metód je elektrofokusácia, patent doktora Sovu. Ide o delenie jednotlivých zložiek pomocou elektrického prúdu, čiže bez použitia chémie! Suroviny, z ktorých sú zložené produkty si zachovávajú svoje prírodné vlastnosti, neobsahujú ďalšie nadbytočné chemické látky, čím sú účinnejšie a pre telo zdravšie. Okrem toho metóda prispieva k tomu, že kvalita jednotlivých zložiek a tým aj celého výrobku sa nemení ani časom, čo pri chemicky vyrábaných výživových doplnkoch alebo kozmetike je úplne bežné.

Zubná pasta

Už sa iba „vychytávajú posledné muchy“ a tešiť sa môžete na exkluzívnu novinku – zubnú pastu, ktorej základ tvoria prírodné zložky, vrátane obsahu vzácnych saponínov. Svieža zubná pasta dokáže postupne a prirodzene odstrániť zubný kameň. „Obrovskou výhodou vedecko-výskumného ústavu je možnosť vyvíjať a vyrábať ďalšie produkty obsahujúce saponíny, čo distributéri nedokážu. Zubná pasta vznikla na poznaní, že saponíny veľmi rýchlo rozpúšťajú zubný kameň a zabezpečujú zdravý dych. To ale nie je posledné slovo nášho výskumného ústavu,“ dopĺňa doktor Sova.

Okrem spomínaných saponínov z Yuccy, pasta bude obsahovať aj enzýmy z ananásu Bromelaín a papaín, ktoré zuby vyleštia od škvŕn a povlakov, tiež Neem často využívaný v tradičnej ajurvédskej medicíne na liečbu ďasien a patentovanú zmes enzýmov z kalifornských dážďoviek Enzymmix, ktorá účinne rozloží aj posledné zvyšky zubného kameňa. Máte sa na čo tešiť!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Close Menu